У Німеччині запропонували збільшити податок на авіаквитки майже в 2 рази


У Німеччині запропонували збільшити податок на авіаквитки майже в 2 рази

Уряд Німеччини запропонував збільшити податок на авіаквитки (Luftverkehrsteuer) на внутрішні і європейські рейси на 77% з нинішніх 7,38 євро до 13,03 євро з кожного пасажира.

Податок на середні дистанції довжиною до 6 000 км (зона 2) пропонується підняти на 43% з 23,05 євро до 33,01 євро. Збір з пасажирів далекомагістральних рейсів (зона 3) має збільшитися також на 43% з 41,49 євро до 59,43 євро.

Нові ставки податку, в разі їх затвердження Бунтестагом, почнуть діяти з 1 квітня 2020 року. За прогнозами уряду, вони принесуть додатково тільки в 2020 році 470 млн євро, а в перерахунку на 12 місяців додаткові доходи складуть 785 млн євро.

Збільшення податку правляча коаліція пояснює захистом екології та бажанням скоротити викиди вуглекислого газу. Для того, щоб простимулювати пасажирів використовувати наземний транспорт, одночасно зі збільшенням податку на авіаквитки уряд запропонував знизити ставку ПДВ на квитки на поїзди далекого прямування з 19% до 7%.

Згідно з даними Федерального статистичного управління Німеччини, за підсумками 2018 року бюджет країни отримав 1 млрд 193 млн євро податку з авіаквитків. 589,8 млн євро надійшло від авіаквитків на внутрішні і європейські рейси, 112,3 млн євро від авіаквитків в зону 2, 490,9 млн євро від авіаквитків на далекі відстані.

Вперше податок почав стягуватися з пасажирів, чиї рейси виконувалися з 1 січня 2011 року з аеропортів Німеччини. Від оплати збору звільнені пасажири до 2 років, а також пасажири, які прямують транзитом через аеропорти Німеччини. Таким чином, уряд надав пільги авіакомпаніям, що розвивають трансфер, в той час як від податку постраждали лоукости, які продають квитки з точки в точку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua