Хакери використовували комп'ютери геймерів і розробників ігор для майнінгу криптовалют — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Хакери використовували комп'ютери геймерів і розробників ігор для майнінгу криптовалют

Кримінал
475
Фахівці міжнародної IT-компанії – розробника антивірусного програмного забезпечення ESET виявили нові атаки на геймерів і розробників відеоігор в країнах Азії, які здійснювалися для прихованого майнінгу криптовалюти.
Про це повідомив дослідник кіберзагроз Метью Тартар.
“Компанія ESET повідомляє про виявлення нових атак на ланцюг постачання групою кіберзлочинців Winnti … Група Winnti відома своїми шпигунськими можливостями і цілеспрямованими атаками”, – сказав Тартар.
Компьютери, які використовують геймери, оснащені потужними відеокартами, ресурс яких використовується для заробляння деяких видів криптовалют в інтернеті. Злом розробників ігор дозволяє зловмисникам використовувати комп’ютери геймерів, які грають на серверах скомпрометованих розробників, для майнінгу криптовалют. Фактично, комп’ютер геймера, витрачаючи електроенергію і використовуючи свою продуктивність, заробляє криптовалюту для кіберзлочинців.
За даними ESET, раніше IT-фахівці вже попереджали геймерів про небезпечну діяльність групи кіберзлочинців Winnty, після чого продовжили аналізувати їхні атаки в двох напрямках: основні етапи зараження і способи компрометації шкідливим програмним забезпеченням.
“Дуже важко виявити невеликий фрагмент прихованого коду у величезній базі коду. Однак ми покладалися на схожість поведінки раніше виявленого коду групи Winnti. Особливий інтерес у нас викликав унікальний пакувальник, який використовувався в останніх атаках на ігрову індустрію Азії. Ми досліджували, чи застосовувався він ще десь, і знайшли схожість”, – коментують дослідники ESET.
За даними ESET, завдяки скануванню інтернет-простору фахівці ESET виявили бекдор PortReuse, в якому використовувався пакувальник, і попередили одного з найбільших виробників програмного і апаратного забезпечення для мобільних пристроїв в Азії.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас