Електронні трудові книжки: Дубілет назвав основні деталі реформи


Електронні трудові книжки: Дубілет назвав основні деталі реформи

У Кабміні запускають у роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок. Замість паперових книжок вся інформація буде зберігатися тільки в електронному вигляді.

Про це написав Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці в Facebook.

Читайте також: Дубілет розповів, чому трудові книжки більше не потрібні

“Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок”, – написав Дубілет.

Ключові тези реформи:

  • При наймі на роботу трудову книжку подавати не потрібно. За словами міністра, в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці данні.
  • Свій трудовий стаж можна перевірити в інтернеті. Цей документ можна буде надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж претендента з офіційних реєстрів. Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП. “Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди і BankID”, – додав Дубілет. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.
  • Якщо є трудовий стаж до 2000 року, то буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або через роботодавця.

“Якщо хтось все ж таки захоче “колекціонувати” інформацію про свій стаж у трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна так само просити свого роботодавця робити в ній записи і ставити штампи. Але ані ви, ані роботодавець це тепер не зобов’язані робити”, – прокоментував він.

Якщо закон і відповідні постанови ухвалять, влада сподівається технічно запустити нововведення вже в 2019 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua