Як банк округлює суми касових операцій у зв’язку з вилученням дрібних монет


Із 1 жовтня 2019-го розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестали бути засобом платежу. У зв’язку з цим, банки отримали право округляти суми касових операцій.

Про те, як нововведення працює у банківських відділеннях, розповіла начальник Управління касових операцій АТ “МЕГАБАНК” Олена Лузанова:

– Округлення вже системно працює в усіх відділеннях нашого банку. Сума в касовому документі округляється автоматично, і касир називає клієнту суму вже з округленням. У касовому документі (грошовий чек, чек терміналу, заявка на переказ готівки, заявка на видачу готівки) письмово зазначаються суми до округлення і після округлення.

Округлення діє при всіх видах платежів і виплат (прибуткові та видаткові операції).
Про це нововведення клієнтів інформують у кожному відділенні. Там можна знайти оголошення, які роз’яснюють процедури вилучення монет дрібних номіналів і обміну монет на купюри.

Олена Лузанова поділилася, що клієнти спокійно реагують на нововведення.

– Я б навіть констатувала ажіотаж зі здачею клієнтами монет дрібних номіналів до нашого банку. Роботу касирів це поки не полегшує, але надалі може бути, – додала вона.

Після прийняття монет від клієнтів АТ “МЕГАБАНК” формує монети в установленому порядку і вивозить до Національного банку України.

Там у свою чергу наголошують, що відтепер “усі готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу – 10 копійкам”.

Округлення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) здійснюється за такими правилами:

  • сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
  • сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, округляється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.
    Під час безготівкових розрахунків округлення не відбуватиметься.

Обмін монет дрібних номіналів банки можуть проводити до 30 вересня 2020-го.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Мегабанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua