В "Слузі народу" анонсували закон про префектів


В "Слузі народу" анонсували закон про префектів

В Україні планують провести нову адміністративну реформу, яка передбачає введення префектів на місцях.

Про це розповів перший заступник голови фракції “Слуга народу”, члена комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко в інтерв’ю.

За його словами, планується, що після проведення реформи райони будуть укрупнені в 100 округів, в яких не буде обраної влади, і буде префект, у віданні якого – 10-15 громад його округу.

На рівні області, за словами депутата, працюватиме виконавчий орган обласної ради, якому і будуть передаватися повноваження.

“Ми хочемо перейти до формату executive, щоб був призначуваний обласною радою, наприклад, глава, який за конкурсом відбирає собі заступників. І вони всі стануть свого роду держслужбовцями”, – розповів Корнієнко.

Також, за його словами, планується прийняти закон про службу в органах місцевого самоврядування, щоб “зняти деякі обмеження, але захистити соціальні гарантії для місцевих чиновників, і менше їх політизувати”. В тому числі, наприклад, заборонити депутатам входити до цих виконкомів.

Щодо префектів, за словами депутата, вони будуть призначатися президентом за поданням Кабміну на рівні областей і округів. Функціонально і організаційно вони будуть підпорядковуватися Кабміну.

“Він – держслужбовець, координує роботу центральних органів виконавчої влади на місцях і стежить за законністю рішень органів місцевого самоврядування”, – розповів депутат, зазначивши, що закон про префекта – це буде окремий закон, який зараз доопрацьовується.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua