Експерти прокоментували ціни на нерухомість у столиці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти прокоментували ціни на нерухомість у столиці

Нерухомість
1951
Експерти стверджують, що будівельний бум спричинено низкою сприятливих умов.
По-перше, ВВП після кризових явищ 2014-2015 рр. почав потроху зростати. По-друге, через пенсійні ініціативи уряду та постійний перегляд соціальних стандартів підвищуються доходи громадян, що дає імпульс для економіки і активізує внутрішній попит. По-третє, гривня перебуває в прогнозованому курсовому коридорі, створюючи гарантії для купівельної активності і бізнесу.
Але як би там не було, ціни на нове житло будуть зростати, попереджають експерти.
«В Україні зростає інфляція і мінімальна заробітна плата. Однозначно квартири в новобудовах дорожчатимуть. На їх вартість буде також впливати курсу долара. За нинішньої ситуації можливе зростання на первинку на 5% до кінця року. Якщо в 2020 році інфляція і курс долара будуть такими ж, то первинка зросте в ціні до 10%», – коментує експерт з ринку нерухомості Сергій Костецький.
Що стосується вторинного ринку, то тут будемо спостерігати відносну стабільність за умови відсутності «валютних коливань». Однак коригування ціни все ж таки матиме місце.
«Варто очікувати коливань 5-7% на рік, які відбуваються вже останні кілька років», – зазначає Костецький.
Крім іншого, в столиці дорожчатиме і оренда житла. Тут все впирається в курс долара і економічні причини.
“Вартість оренди житла в столиці зростає постійно: щомісяця на 1-2% протягом усього року. Якщо різко зростуть ціни і комуналка, то рівно на такий самий відсоток підвищиться оренда житла. Якщо ціни будуть стабільними, то оренда подорожчає на 10%», – прогнозує експерт.
З його слів, сьогодні сезонність не має вирішального значення у формуванні вартості оренди. Такі речі орендодавці не практикують більше п’яти років.
Експерти запевняють, що рано чи пізно на ринку відбудеться спад, адже при таких темпах зведення житла пропозиція скоро перевищить попит.
За матеріалами:
ГолосUA
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас