Нацбанк придумав новий спосіб знизити ставки за валютними депозитами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк придумав новий спосіб знизити ставки за валютними депозитами

Кредит&Депозит
4144
Національний банк пропонує змінити порядок розрахунку обов’язкових нормативів капіталу українських банків. Головне завдання, запевняють банкіри, – знизити ставки за валютними вкладами і відучити українців накопичувати в доларах.
«Нацбанк продовжує боротьбу з доларизацією. На його думку, найкраща стратегія – створити такі умови на ринку, при яких фінустановам буде невигідно залучати валюту у населення. І вони почнуть знижувати прибутковість депозитів у доларах і євро», – пояснив UBR.ua фінансовий аналітик Василь Невмержицький.
У фінансистів і зараз небагато способів прилаштувати залучену валюту – кредитувати нею можна тільки експортерів. А одним з найпоширеніших інструментів вкладення залишаються валютні ОВДП.
Щоб відбити охоту скуповувати такі папери, Нацбанк хоче змінити формулу розрахунку нормативу адекватності капіталу. Точніше, не її саму, а коефіцієнти дисконтування, які використовуються при оцінці ризиковості активів фінустанови.
Чиновники пропонують застосовувати такі коефіцієнти зважування до номінованих у валюті ОВДП:
До 1 березня 2020 року – 0.
Після 1 березня 2020 року – 0,2.
З 1 березня 2021 року – 0,5.
З 1 березня 2022 року – 1.

Отримати «Бонус до депозиту» від Finance.ua

«Фактично, це прямо мотивує банки позбуватися валютних ОВДП. З точки зору ризиків логіка НБУ проста: якщо валюта паперів не відповідає «рідній» валюті емітента, такі вкладення несуть підвищені ризики. До слова, це відповідає загальносвітовим уявленням», – додав Невмержицький.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас