Які кроки допоможуть перетворити Україну в смарт-країну - думки експертів


Які кроки допоможуть перетворити Україну в смарт-країну - думки експертів

«Смарт країна — це країна де людині зручно жити, де її можливості реалізовані ефективно в один дотик. Вона знає, де та що знайти, зазначила сьогодні на Visa Cashless Форумі Віра Платонова, старший віцепрезидент та директор регіонального розвитку підрозділу компанії Visa в країнах СНД та Південно-Східної Європи.

За її словами, з 10 операцій, які проходять через каси в Україні, 8 здійснюються безготівково. Але якщо дивитися на суму грошей, то безготівковими розрахунками оплачується лише 20-30%, 70% – це оплата готівкою.

«Наше завдання зараз спільно з державою та банківським сектором знайти рішення, як збільшити кількість грошової маси, що проходить через безготівкові пристрою. Тут є два сегменти населення: великі міста, де користування карткою — це частина життя, і другий сегмент — люди, які живуть в регіонах. Там необхідно розвивати інфраструктуру, рухатися до того, щоб магазини брали картки, і навчати населення», – зазначає Віра Платонова.

За словами Сергія Верланова, голови державної податкової служби України, смарт-країна — це коли громадяни та бізнес мають забути дорогу до податкової служби.

«Ми хочемо, щоб це відійшло у минуле. В державної податкової служби є щоденно 5 млн користувачів. Ми є найбільшою фінтех-установою в державі. Бажаємо розвивати свої сервіси з точки зору прозорості, законності та без корупційності. Законопроєкт про внесення змін в регулювання реєстраторів розрахункових операцій, який дозволяє користуватись програмними РРО, – вже конкретний прорив», – додав Варланов.

Ольга Горбоновська, партнер EY Україна, вважає, що у цифровій країні уряд має використовувати новітні технології, щоб і громадянам забезпечити доступ до технологій.
“Потрібно зменшити різницю між селом та містом, ці два сегменти необхідно наблизити один до одного”, – зазначає Горбоновська.

На думку Андрія Пишного, голови правління АТ “Ощадбанк”, за останні 5 років банкінг став драйвером процесу діджиталізації української економіки.

«Розумна країна — це країна, яка забезпечує потреби громадян. Сьогодні інтернет — це життєва потреба. Стратегія розвитку розумної країни повинна передбачати підтримку усіх базових потреб. Країні потрібно охоплювати і смарт-законодавство, і смарт-банкінг, і смарт-податкову фіскальну систему, і смарт-митницю. Важливий також розвиток людського капіталу», – уточнив Пишний.

Він додав, що смарт-країна має формуватися внаслідок локальних та галузевих чітко визначених стратегій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua