Прописка в Україні: правила, документи і штрафи


Прописка в Україні: правила, документи і штрафи

Прописка громадян регулюється Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання». Стаття 6 цього закону передбачає обов’язкову реєстрацію за місцем проживання громадян України, іноземців чи осіб без громадянства.

За статистикою, понад 3 млн осіб проживають не за місцем реєстрації, через що часто виникають проблеми із наданням їм адміністративних послуг.

Реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання здійснюють органи місцевого самоврядування та Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Для оформлення прописки необхідні такі документи:

  • Документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, тощо). Для реєстрації дитини, що не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження.
  • Квитанція про сплату адміністративного збору.
  • Документи, що підтверджують право особи на проживання в даному приміщенні (документи на право власності, договір оренди тощо). За відсутності таких документів, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла.
  • Військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Штрафи. Варто також зазначити, що при знятті з місця реєстрації особа повинна прописатися на іншому місці протягом 30 днів. При невиконанні цієї умови на особу складається адміністративний протокол. За повторне порушення протягом року на особу накладається штраф, розміром від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів (17-51 грн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua