Фінансові установи більше не зможуть вказувати в рекламі неправдиві відсоткові ставки - Нацбанк


Фінансові установи більше не зможуть вказувати в рекламі неправдиві відсоткові ставки - Нацбанк

Після ухвалення закону про захист прав споживачів фінансових послуг банки та фінансові установи більше не зможуть вказувати у рекламі неправдиві відсоткові ставки за кредитами та депозитами.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій, коментуючи ухвалення Радою закону про захист прав споживачів фінпослуг.

“Реальні відсотки, які іноді у сотні разів перевищують зазначені в рекламі, можуть ставити людей у неочікуване, скрутне становище, підвищуючи соціальну напругу, – прокоментував ухвалення Закону голова Національного банку Яків Смолій.

Одна з головних новацій закону – обов’язкове розкриття інформації про реальну вартість фінансових продуктів та послуг.

Документ покладає на Національний банк зобов’язання із захисту прав споживачів фінансових послуг та надає йому інструменти регулювання поведінки учасників фінансових ринків щодо клієнтів.

«Це має позитивно вплинути на вартість кредитів, адже з ринку буде усунута асиметрія інформації, і фінустанови почнуть конкурувати не рекламними, а реальними ставками», – додав голова НБУ.

Довідка Finance.ua

  • За 2018 рік Національний банк отримав понад 13 тис. скарг від споживачів, обурених якістю фінансових послуг. Через відсутність відповідного мандату НБУ не мав можливості ані попередити зловживання, ані вжити заходів до порушників.
  • Україна стане 120-ю країною, де держава забезпечуватиме захист прав споживачів фінансових послуг.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua