У скільки Україні обійдуться плани прем'єра щодо зростання економіки - Олена Бєлан


У скільки Україні обійдуться плани прем'єра щодо зростання економіки - Олена Бєлан

Україна повинна буде виплатити кредиторам додатково близько $8 млрд, якщо озвучені прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком прогнози щодо зростання економіки в найближчі п’ять років збудуться.

Про це заявила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан у коментарі Фокусу.

Читайте також: Долар падає: чому і що буде з валютою далі – думка експерта

“При озвученому прем’єром зростанні економіки на 5% в 2020 році і на 7% в 2021-2024 роках і збереженні макростабільності загальні виплати за варантами складуть близько $8 млрд. Але оскільки економіка буде зростати, то в середньому Україна виплачуватиме за варантами близько 0,7% від ВВП на рік”, – розповіла вона.

Глава аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін в свою чергу зазначив, що ринок відреагував на заяву прем’єра зростанням варантів у ціні.

“Якщо перші угоди після появи VRI наприкінці 2015 року відбувалися за ціною приблизно 40 центів за $1 номіналу, потім ціни швидко пішли вниз до 30 центів, а на початку цього року VRI можна було купити за 55 центів, то зараз котирування досягли 95 центів” , – сказав він.

Нагадаємо, в серпні 2015 року Київ досяг компромісу з міжнародними кредиторами про реструктуризацію боргу. Відповідно до домовленостей інвестори “пробачили” Україні 20% боргу (близько $3,6 млрд) і відстрочили погашення єврооблігацій до 2019-2027 років. Однак в якості компенсації за свої поступки кредитори отримали державні деривативи – ВВП-варанти (VRI) на загальну суму $3,2 млрд, виплати за якими прив’язані до динаміки зростання українського ВВП.

Якщо економічне зростання в період з 2019 по 2038 рік не перевищить 3% включно, кредитори залишаться ні з чим. А ось динаміка від 3% до 4% обіцяє їм 15% обсягу приросту ВВП понад 3%. Якщо ж економічне зростання розженеться до 4% і більше, то віддавати доведеться вже по 40% від додаткового приросту. Запрацювати цей механізм повинен після того, як номінальний ВВП України перевищить $125,4 млрд. На період з 2021 по 2025 рік встановлено граничний обсяг платежів 1% від ВВП на рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua