Обсяг валютних торгів у світі зріс на 29% за три роки


Обсяг валютних торгів у світі зріс на 29% за три роки

Обсяг валютних торгів у світі збільшився на 29% за три роки – до $6,59 трлн за добу в квітні 2019 року з $5,1 трлн за добу в квітні 2016 року.

Про це йдеться в дослідженні Банку міжнародних розрахунків (Bank for International Settlements, BIS), що опублікується раз на три роки.

При цьому зростання обсягу торгів на ринку валютних деривативів перевищило динаміку підвищення спотового ринку, підкреслюється в доповіді BIS. Спотові торги на ринку Forex збільшилися на 20%, до $2 трлн на добу, але частка спотових операцій продовжила зниження і склала 30% в порівнянні з 33% в 2016 році і 38% в 2013 році. Тим часом операції з валютними свопами збільшилися більш ніж на третину, до $3,2 трлн за добу в квітні поточного року, а угоди з форвардними контрактами зросли на 43%, майже до $1 трлн за добу.

Долар США зберігає статус найпопулярнішої валюти світу – він був одним з двох учасників торгових пар в 88% операцій. Євро зберігає 2-е місце з показником 32%. Єна утримує третє місце, хоча її частка скоротилася за останні три роки на 5 процентних пунктів, до 17%.

Разом з тим японська валюта продемонструвала істотне зростання в парах з особливо волатильними валютами країн, що розвиваються – обсяг торгів в парах єна/турецька ліра, єна/південноафриканський ранд і єна/бразильський реал в 2016-2019 роках збільшився майже в два рази.

Позиції інших основних валют не змінилися в порівнянні з 2016 роком. Фунт стерлінгів в рейтингу найбільш активно торгованих валют зберіг четвертий рядок з часткою в операціях на рівні 13%, на п’ятому місці – австралійський долар (7%), на шостому-сьомому – канадський долар і швейцарський франк (по 5%). Валюти країн, що розвиваються, продовжують набирати популярності. Їх питома вага в глобальних валютних операціях збільшився на 4 п.п., до 25%.

В emerging markets валютою, що найактивніше торгується, став юань – щодня за участю китайської валюти укладалися угоди на $284 млрд.

Лондон зміцнив свою позицію основного центру валютної торгівлі в світі – його частка в світовому обороті підвищилася з 37% в 2016 році до 43% в 2019 році. Частка Нью-Йорка в світових валютних операціях знову знизилася і склала 17% проти 19% на три роки раніше. Сукупна частка Токіо, Гонконгу і Сінгапуру зменшилася до 20% з 21%.

Частка російського ринку знизилася з 0,7% в 2016 році до 0,6%. Обсяг валютних операцій в РФ між тим зріс з $45 млрд до $47 млрд. BIS провів опитування в квітні 2019 року серед центральних банків та управлінь грошового обігу в 53 країнах, які збирають дані щодо близько 1,3 тис. банків і інших фінкомпаній.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua