ЄС відмовився від імпорту українських овочів і фруктів


ЄС відмовився від імпорту українських овочів і фруктів

З 1 вересня 2019 року імпортери фруктів у країнах ЄС відмовляються купувати яблука і груші з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу, в зв’язку з набранням чинності директиви (EU) 2019/523.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація.

“Підтвердження про те, що українські яблука і томати з 1 вересня не відправляються в ЄС, надійшло нам відразу від декількох експортерів і виробників”, – підтвердили в Асоціації.

Директива, зазначена вище, прийнята 21 березня 2019 року. Вона передбачає посилення заходів захисту ЄС від шкідливих карантинних організмів і стосується поставок яблук, груш, томатів, баклажанів, перцю та інших видів продукції.

“В рамках директиви, з 1 вересня 2019 року, всі країни, що не входять до Євросоюзу, зобов’язані офіційно оголосити про відсутність у них випадків виявлення таких карантинних організмів: Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich, Rhagoletis pomonella (Walsch), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say, Neoleucinodes elegantalis (Guenée) і Tephritidae (non-European)”, – пояснили в Асоціації.

Зазначається, що в Україні раніше не було випадків виявлення зазначених організмів, тому компетентний орган – Держпродспоживслужба – вже офіційно запропонувала Європейській Комісії прийняти рішення про безперешкодний імпорт цих товарів. Однак офіційної відповіді від Єврокомісії поки не надійшло, а значить, постачати ці товари поки що не можна.

Тим часом українські виробники намагаються самостійно вирішити цю проблему.

“Експортери тепличних томатів і перцю наразі власним коштом намагаються юридично оформити ввезення в зони або регіони, вільні від даних шкідників, відповідно до процедур ЄС”, – йдеться в повідомленні.

Таким чином, зазначили в Асоціації, вони сподіваються, що це “вдасться зробити швидше, ніж отримати дозвіл Євросоюзу для всієї країни через державну систему”, особливо на тлі ліквідації Мінагрополітики, в систему якого входив раніше компетентний орган.

Виробники очікують, що зможуть розблокувати експорт ще до середини вересня, позаяк раніше вже стикалися з подібною проблемою.

Якщо ж поставки не будуть розблоковані, то гіпотетичні втрати наших виробників яблук в новому сезоні можуть скласти близько 4-5 млн доларів – це близько 15% всієї експортної виручки, підрахували в Асоціації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua