В Києві планують скасувати окремі платежі за обслуговування будинкових лічильників


В Києві планують скасувати окремі платежі за обслуговування будинкових лічильників

Міська влада Києва пропонує включити плату за обслуговування будинкових лічильників до тарифів на комунальні послуги з опалення, постачання гарячої та холодної води відповідно.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте також: Як замовити повірку лічильників води та опалення

“Включення вартості обслуговування лічильників у тариф забезпечить відповідальність за технічний стан і справну роботу обладнання постачальників послуг, а не будинкову громаду”, – ідеться в повідомленні.

Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» визначає, що споживачі комунальних послуг повинні сплачувати внески за обслуговування вузлів комерційного обліку, оскільки в тарифах ці витрати більше не враховують. Цей внесок повинен додатково включатись до плати за житлово-комунальні послуги та в квитанції на оплату має відображатися окремим рядком.

Що пропонують:

  • КМДА повинна запровадити нарахування внесків за IV квартал 2019 року.
  • Розміри цих внесків встановлюють органи місцевого самоврядування.

Відповідно до розрахунку «Київводоканалу» за обслуговування вузлів комерційного обліку централізованого водопостачання, розмір внесків становить від 89 коп. до 113 грн за квартал за одне приміщення в будинку.

«Розмір внеску залежить від кількості квартир у будинку, тобто ми отримаємо дискримінаційні нарахування – для однієї квартири вони становитимуть кілька гривен, а для іншої – кілька сотень гривень. Включення вартості обслуговування лічильників до тарифу і пропорційний розподіл є більш доцільним та справедливим», – пояснив Петро Пантелеєв.

Як заощадити на комуналці

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:КМДА
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua