Україна оскаржила у РФ стягнення 144 мільйонів доларів на користь "Татнафти"


Україна оскаржила у РФ стягнення 144 мільйонів доларів на користь "Татнафти"

Україна подала касаційну скаргу до Верховного Суду РФ на рішення про стягнення 112 мільйонів доларів плюс відсотки на користь “Татнафти” через втрату частки в “Укртатнафті” (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область).

Про це свідчить картотека арбітражних судів.

Відзначається, що позивачем є Міністерство юстиції України.

Дату розгляду позову поки що не призначили.

Нагадаємо, раніше 18,296% акцій Кременчуцького НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ “Татнафта”, ще 28,7788% – міністерству майна Татарстану.

Потім на підприємстві з’явилися нові акціонери, близькі до української групи “Приват” і бізнесмена Олександра Ярославського.

В результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів була практично обнулена, а на підприємстві з’явився новий великий акціонер, пов’язаний з групою “Приват” – ТОВ “Корсан”. Боголюбов і Коломойський – давні ділові партнери та співзасновники не оформленої офіційно групи “Приват”.

У жовтні 2007 року було заявлено про силове захоплення НПЗ. У зв’язку з цим російська “Татнафта” припинила поставки нафти на НПЗ.

“Татнафта” пред’явила позов Україні в травні 2008 року на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій, укладеної в 1998 році.

Російська компанія виграла справу – міжнародний арбітраж в липні 2014 року зобов’язав Україну виплатити “Татнафті” компенсацію в розмірі 112 млн доларів плюс відсотки.

Україна подала клопотання про скасування арбітражного рішення, але 29 листопада 2016 року Апеляційний суд Парижа його відхилив і зобов’язав Україну відшкодувати витрати “Татнафті”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua