НБУ покращує систему здійснення касових операцій банків


НБУ покращує систему здійснення касових операцій банків

Нацбанк оптимізує касові операції та роботу банків з готівкою національної та іноземної валют відповідно до актуальних вимог законодавства.

Про нові норми свідчить постанова Правління НБУ від 15 серпня 2019 року, а набирає чинності документ із 1 вересня.

Зокрема, згідно із змінами, банкіри виключили із касових документів реквізиту “Код банку” через запровадження IBAN в Україні, а також скасували “картку зі зразками підписів” клієнтів при обслуговуванні банком їхнього рахунку.

Банки змушені будуть здавати готівку в гривнях разом із непридатними до обігу монетами і банкнотами для подальшого вивезення їх до НБУ.

Також документ вказує на те, що банк першочергово має задовольняти потреби своїх клієнтів у готівці за рахунок власних надходжень та перерозподілу готівки у власній мережі, а в разі її недостатності – придбання її в уповноважених банках.

Національний банк тепер особисто контролюватиме якіст придатних до обігу банкнот гривні банку, що сортувалися автоматично.

Регулятор також змінив порядок зберігання розмінних монет у сховищах банків та встановив єдині характеристики пакувальних матеріалів для банкнот нового номіналу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua