Рентабельність українських агрокомпаній впала до п'ятирічного мінімуму


Рентабельність українських агрокомпаній впала до п'ятирічного мінімуму

Рівень рентабельності операційної діяльності підприємств сільського, лісового і рибного господарства в 2018 році склав 17,9%. Цей показник – найнижчий з 2014 року і на 4,5% менший, ніж у 2017 році (22,4%).

Про це заявив директор Національного наукового центру Інститут аграрної економіки Юрій Лупенко.

Він зазначив, що минулого року галузь отримала рекордний урожай зернових і зернобобових культур – 70,06 млн т (в 2017 році – 61,9 млн т). У 2015 році, коли галузь мала найменший за останні 5 років урожай зерна (60,1 млн т), рівень рентабельності операційної діяльності сільськогосподарських підприємств становив 41,7%.

«Рівень рентабельності всієї діяльності агропідприємств в 2018 році був ще нижчий – 13%», – зазначив Лупенко.

При цьому рентабельність операційної діяльності агропідприємств більш ніж удвічі перевищила аналогічний показник в цілому за всіма видами економічної діяльності (відповідно, 17,9% і 8,1%) і майже в три рази – по всій діяльності всіх підприємств (13% і 4,5 %), повідомив Лупенко.

Водночас рівень рентабельності операційної діяльності підприємств галузі поступається оптовій та роздрібній торгівлі, а також ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, де він становить 23,7%. За рентабельністю всієї діяльності, більш високий показник зафіксований тільки в сфері фінансової та страхової діяльності – 14,5%.

«За результатами 2018 фінансового року рівень економічної ефективності сільськогосподарської діяльності, в умовах істотного зростання обсягів виробництва, яке збільшилося в порівнянні з 2017 роком на 7,8%, продовжив тенденцію до зменшення», – підсумував Лупенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua