НБУ не буде стримувати зміцнення гривні, - Пономаренко


НБУ не буде стримувати зміцнення гривні, - Пономаренко

За словами директора департаменту відкритих ринків НБУ Сергія Пономаренка, у регулятора “немає тактики, щоб захищати якусь цифру”, адже в Україні плаваючий курс гривні, а не фіксований.

Про це повідомив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

“В Україні – плаваючий, а не фіксований курс гривні. У нас немає такої тактики, щоб захищати якусь цифру, припустімо, не дати гривні зміцнитися більше ніж 25 грн за $1 або не дати гривні ослабнути більше ніж 30 грн за $1. У цьому і є суть плаваючого курсу, він змінюється під впливом попиту та пропозиції”, – пояснив Пономаренко.

Найкращі картки для зберігання грошей

Також він зазначив, що курс гривні зміцнюється під впливом ринкових факторів.

Перш за все, це зростання інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП (облігації внутрішньої держпозики, – ред.), сприятлива ситуація на зовнішніх ринках для українського експорту, а також відносно низькі темпи імпорту та репатріації дивідендів.

Найкращі картки для валютообміну

Сприятлива ситуація на валютному ринку протягом більшої частини цього року, говорить Пономаренко, дає також НБУ можливість поповнювати міжнародні резерви.

“Формування такої “подушки безпеки” буде важливим фактором згладжування значних курсових коливань в майбутні періоди, а також успішного проходження періоду пікових виплат за зовнішнім боргом України протягом 2019-2021 рр.”, – додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua