Голова ФГВФО: Вже практично нічого продавати


Голова ФГВФО: Вже практично нічого продавати

Новий директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут в інтерв’ю констатувала, що активів банків-банкрутів для індивідуального продажу “майже не лишилося – тільки для продажу пулами”.

“В найближчі шість – дванадцять місяців їх обсяг буде різко скорочуватись, так само як і кількість банків. Цей рік, наприклад, розпочато з 88 банками у стадії ліквідації. На сьогодні 17 ліквідовані та вилучені з державного реєстру. В 18 банках продані всі активи, і лишається тільки ліквідувати ці фінустанови як юрособи. До кінця року 44 банки будуть повністю вилучені з реєстру, а наступний рік стане роком остаточного закриття. На початок 2021 року ми вийдемо з трохи більше десятка банків.

Істотних надходжень від продажу активів не передбачається – ми оцінюємо потенційний грошовий потік в 6-8 мільярдів гривень. Вже практично нічого продавати. Потенційно цю суму може підвищити ухвалення Кодексу України про банкрутство. Але лише на кілька базисних пунктів. Дива вже не станеться.

Станом на сьогодні нам вдалося отримати від неплатоспроможних банків понад 49 мільярдів, з яких 19,5 мільярда або 40 відсотків – від продажу активів, решта – від управління цими активами. За середнього обсягу активів в управлінні Фонду на рівні 500 мільярдів гривень на сьогодні можна говорити про середню конверсію 8 відсотків. Наприкінці ми сподіваємось вийти на цифру близько десяти.

З якого віку дають кредит в Україні

“Переважна більшість позичальників не обслуговують кредити свідомо. Велика кількість підприємств вдаються до фіктивного банкрутства. Продаж активу за 2-4 відсотки вартості – це світова практика. Україна за показником конверсії знаходиться в тренді, приблизно на рівні країн з подібною економікою. Якщо ж рахувати до вартості активу без нарахованих відсотків, як це роблять інші країни, то показник конверсії буде вищим – 5-6 відсотків. Але щоб зупиняти нарахування відсотків з введенням в банк тимчасової адміністрації, як це відбувається за вкладами, потрібні зміни в законодавстві.

90 мільярдів Фонд сплатив вкладникам. Фактично всю суму ми позичили у держави, і на сьогодні повернули лише 30 мільярдів плюс понад 10 мільярдів відсотків. Тобто, залишається ще 50 мільярдів. Коли ми закінчимо ліквідацію банків – приблизно через рік – зможемо назвати остаточну вартість кризи для держави. Думаю, це буде половина від витраченої на виплати суми – близько 40-50 мільярдів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua