Світові центробанки купили рекордні обсяги золота


Світові центробанки купили рекордні обсяги золота

Загальносвітовий попит на золото в I півріччі 2019 року зріс до трирічного максимуму на тлі збільшення закупівель з боку центральних банків, а також припливу коштів у забезпечені золотом біржові інвестиційні фонди (ETF).

Про це повідомляє World Gold Council (WGC) у четвер, 1 серпня.

Так, в порівнянні з I півріччям 2018 року попит на золото збільшився на 8%, до 2,182 тис. тонн, у тому числі 1,123 тис. тонн в II кварталі.

Центральні банки за півріччя закупили понад 374 тонни золота, що стало найбільшим чистим збільшенням (купівлі мінус продажі) світових запасів золота в першому півріччі за всю 19-річну історію спостережень WGC.

Найбільше золота, 100 тонн протягом II кварталу, купила Польща (це взагалі найбільша квартальна закупівля з боку одного центробанку, відтоді як Індія викупила 200 тонн золота у МВФ в листопаді 2009 року).

Росія зрушила на друге місце, за підсумками півріччя закупівлі склали 94 тонни. Також золото в I півріччі закуповували Китай (74 тонни), Туреччина (61 тонна), Казахстан (25 тонн), Індія (близько 18 тонн), Еквадор (майже 11 тонн), Колумбія (6 тонн) і Киргизія (2 тонни).

Активи ETF з початку року зросли на 107,5 тонн, досягнувши шестирічного максимуму в 2,548 тис. тонн. Головними факторами, що стимулюють приплив у сектор, стали триваюча геополітична нестабільність, м’які коментарі центральних банків щодо монетарної політики і зростання цін на золото у червні.

В збільшення загальносвітового обсягу продажів ювелірних виробів (+1% за перше півріччя) свій вклад внесла Індія. Активне відновлення на ювелірному ринку Індії підштовхнуло зростання попиту в цій країні в II кварталі на 12%, до 169 тонн. Зростанню попиту сприяли жвавий весільний сезон і хороші продажі під час свят, проте через червневе зростання цін це зростання практично завмерло.

При цьому інвестиції в злитки і монети впали до 477 тонн – піврічного мінімуму за 10 років. Основну роль в зниженні світового попиту зіграв Китай, де попит в II кварталі впав на 29%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua