720
Російський Сбербанк через санкції продав «турецьку» дочку за $5 млрд
— Фондовий ринок
Російський Сбербанк продав свою дочірню структуру в Туреччині – DenizBank A.S. – дубайському Emirates NBD, який тепер володіє 99,85% акцій турецького банку.
Операцію схвалили банківські регулятори Об’єднаних Арабських Еміратів, Туреччини, Австрії і Росії.
Виручка Сбербанку від продажу склала 170,7 млрд руб ($2,67 млрд). Сукупний обсяг інвестицій в турецький банк за весь час володіння склав 148 млрд руб ($2,32 млрд). За умовами угоди Emirates NBD викупить субординований борг DenizBank перед Сбербанком на суму близько $1,2 млрд. Крім того, DenizBank погасить раніше надані Сбербанком міжбанківські кредити на суму близько $1,1 млрд. Загальний обсяг грошового потоку Сбербанку від продажу DenizBank складе близько $5 млрд.
Глава Сбербанку Герман Греф заявив, що рішення про продаж було пов’язане з санкційними обмеженнями, які були введені проти російської кредитної організації в частині її міжнародної присутності. За його словами, угода дозволить Сбербанку «сконцентрувати ще більше уваги на розвитку екосистеми» кредитної організації в Росії.
За матеріалами: НВ
Поділитися новиною
Також за темою
Volkswagen вперше за 88 років закриває завод у Німеччині
У Раді зареєстрували законопроєкт про особові інвестиційні рахунки
Єврокомісія відхилила позов Центробанку росії проти Euroclear
Які практики ESG вже впроваджують бізнеси — результати дослідження
Американський банк запропонував «Лукойлу» обміняти акції на глобальні активи — Reuters
АРМА прийняло в управління корпоративні права виробника «Моршинської» та «Миргородської»
