Гривня потрапила в світовий валютний ТОП: в Goldman Sachs пояснили, чи чекати девальвації — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гривня потрапила в світовий валютний ТОП: в Goldman Sachs пояснили, чи чекати девальвації

Валюта
15128
У 2019 році гривня подорожчала проти долара на 7%, увійшовши до числа світових валют, які найбільше зміцнюються. У другому півріччі сезонні фактори зазвичай провокують ослаблення української валюти, однак цього разу традиція може порушитися.
Такого висновку дійшли аналітики Goldman Sachs, передає Сегодня з посиланням на ProFinance.
За їхнім прогнозом, осіннє зростання попиту на валюту з боку українських компаній буде компенсоване припливом іноземного капіталу в українські облігації, що пропонують одну з найвищих у світі реальних дохідностей.
“Минулі роки динаміка курсу гривні демонструвала чітку сезонність: він зростав у першому півріччі і знижувався в другому, – зазначає аналітик Goldman Sachs Ендрю Матен. – Цього року подібний сценарій виглядає менш імовірним, враховуючи активність іноземних інвесторів на валютному ринку країни, що зросла”.
За прогнозом банку, курс гривні залишиться стабільним і після поступового скасування валютних обмежень НБУ. Проте монетарна політика Нацбанку залишається жорсткою – облікова ставка зберігається на рівні 17%.
“Інвесторам такий підхід подобається, і вони все активніше купують український суверенний борг. Угоди з номінованими в гривні бондами можуть проводитися через Clearstream, а їх дюрація сягає семи років. Наразі частка іноземців на цьому ринку становить 8.5% (+ 1% р/р)”, – зазначає видання.
Проте як зазначають аналітики українського Telegram-каналу Finstop, ризик девальвації гривні залишається. Адже, якщо іноземці почнуть масово позбавлятися від українських облігацій, курс піде вгору.
“Іноземні спекулянти скуповують суверенний борг України, тому що уряд продає облігації за скажені відсотки і фінансує дефіцит бюджету. <…> А щоб іноземцю купити наших ОВДП, потрібно завести в Україну валюту й обміняти на гривню. Відповідно від наповнення ринку “зайвими” доларами – гривня зміцнюється. Страшно подумати, що буде в момент виходу іноземців з наших ОВДП. Хоча американці не прогнозують девальвацію, але, може, і вони прикупили наших високоприбуткових облігацій?” – зазначає автор каналу, досвідчений учасник фінансового ринку України.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас