НБУ запровадив вимоги до розробки планів відновлення діяльності банків і банківських груп


НБУ запровадив вимоги до розробки планів відновлення діяльності банків і банківських груп

Національний банк України (НБУ) запровадив вимоги до розробки планів відновлення діяльності банків України і банківських груп, які ґрунтуються на нормах законодавства ЄС і враховують найкращі міжнародні практики.

Читайте також: Національний банк знизив облікову ставку

Згідно з постановою НБУ від 18 липня 2019 року №95 “Про затвердження Положення про плани відновлення діяльності банків України і банківських груп”, яка оприлюднена на сайті НБУ інабуває чинності з 20 липня 2019 року, розробка планів відновлення діяльності відповідно до вимог НБУ є обов’язковою для системно важливих банків і рекомендується для інших банків.

Банки повинні подати плани в НБУ до 1 жовтня 2020 року і щорічно їх оновлювати. НБУ буде оцінювати повноту і якість, а також ефективність і реалістичність поданих банками планів, і враховувати результати оцінки при здійсненні банківського нагляду.

Банки будуть розробляти план відновлення діяльності з урахуванням особливостей своєї діяльності, профілю ризику, характеру та обсягів банківських послуг.

План повинен передбачати:

 • Ефективну систему індикаторів погіршення фінансового стану банків, яка включає кількісні (капітал, ліквідність, прибутковість і т.д.) і якісні (наприклад, вимоги клієнтів щодо дострокового погашення зобов’язань або негативні наслідки судових рішень) показники і базується на результатах власної оцінки ризиків банку;
 • Моделювання стрес-сценаріїв, що включають події, які можуть призвести до неплатоспроможності (дефолту) банку;
 • Реалістичні варіанти відновлення фінансової стійкості з мінімальними операційними витратами, які визначаються банком за результатами стрес-тестування.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua