«Індекс смартфона»: скільки смартфонів може купити українець за свій місячний дохід (інфографіка)


«Індекс смартфона»: скільки смартфонів може купити українець за свій місячний дохід (інфографіка)

У компанії Moyo склали «індекс смартфона» – співвідношення, яке показує, скільки смартфонів може купити людина за свій місячний дохід. Таким чином компанія спробувала відобразити зміни купівельної спроможності в Україні на кшталт більш відомого “індекса Big Mac”, який розраховують з 2014 року.

Звісно, мова йде не про iPhone, а про «середньостатистичні» смартфони. Тобто, бюджетні моделі популярних корейських і китайських виробників на операційній системі Android вартістю близько $200.

Середня зарплата, за розрахунками Moyo, в 2019 році склала $385 або близько 10 000 грн (використовувалися дані Державної служби статистики України та GfK Ukraine).

У 2019 «індекс смартфона» склав 1,9 – тобто українець може купити майже два смартфони за одну зарплату. У компанії відзначають, що це найвищий результат за останні 6 років.

У доларовому еквіваленті максимальну зарплату українці отримували в 2013 році. Але за шість років смартфони істотно подешевшали. При середній зарплаті $394 і ціні смартфона $241 в 2013 році індекс склав 1,6. Тоді як на початок 2019 року він зріс до 1,9 ($385 – середня зарплата і $203 – середня ціна смартфона).

Мінімальне значення “індексу смартфона» припало на 2015 рік, коли при середній зарплаті $172 за смартфон віддавали $163.

Хочете купити новий телефон, але не вистачає коштів? Зручний сервіс від Finance.ua допоможе вибрати персональний кредит. Аналізуємо ваші вимоги щодо кредитних продуктів і пропонуємо найкращі варіанти.

Порівняти і замовити кредит

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua