Влада Венесуели намагалася таємно продати золото із запасів країни в Туреччині


Влада Венесуели намагалася таємно продати золото із запасів країни в Туреччині

Приблизно 2 тонни золота із золотих запасів Венесуели було виставлено на торги в Туреччині в березні цього року.

Про це повідомила у вівторок газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

Читайте також: Венесуела вводить купюру номіналом 50 тисяч боліварів

“Країною походження золота вважалася Уганда, однак митні документи свідчать, що воно зі сховища венесуельського Центробанку”, – пише газета.

Золото намагалися продати в березні зі значною знижкою в порівнянні з ринковою ціною. Спроба не увінчалася успіхом, і золото виставили на продаж повторно з ще більшою знижкою. Джерелу газети невідомо, чи купив хтось золото того разу.

Золоті злитки, які намагалася продати Венесуела, майже напевно потрапили до Венесуели з США в 1940-і роки в рахунок оплати нафти, поставленої з Венесуели в період Другої світової війни, відзначає газета.

Газета не наводить жодних доказів зв’язку цього золота з Венесуелою, крім заяв джерел.

Це золото, стверджує газета, частина відправленого владою Венесуели в Уганду вантажу об’ємом 7,4 тонни злитків із золотого запасу країни.

Золото в Уганду, стверджує газета, привезли двома партіями (в 3,8 тонни і 3,6 тонни) на літаку російської чартерної компанії Nordwind Airlines. За даними WSJ, золото доставили з Каракаса в аеропорт Ентеббе в Уганді, а потім переправили в компанію African Gold Refinery (AGR), що займається переплавкою золота.

Потім, пише WSJ, першу партію золота відправили в Дубай, пунктом призначення значилася Туреччина. Другу партію конфіскувала поліція, на злитках стояла печатка Центробанку Венесуели, причому деякі з печаток були стерті, розповіло газеті джерело в поліції. Через два місяці генпрокурор Уганди наказав поліції повернути золото і відкликати своїх співробітників з AGR.

Західні ЗМІ ще в березні повідомляли, що African Gold Refinery отримала 7,4 тонни золота з Венесуели, частину якого конфіскувала, а потім повернула поліція Уганди.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua