Кабмін не має повноважень для контролю над “Нафтогазом” - Рахункова палата


Кабмін не має повноважень для контролю над “Нафтогазом” - Рахункова палата

Кабінет Міністрів фактично не наділений повноваженнями щодо безпосереднього управління об’єктами державної власності. Таких висновків дійшли фахівці Рахункової палати.

Про це йдеться в звіті про результати аналізу ефективності управління корпоративними правами держави у нафтогазовому комплексі за 2019 рік, який проаналізувала журналіст експертної організації StateWatch Ольга Євстігнєєва.

Реєстр корпоративних прав держави, розпорядником якого є Фонд державного майна, містить неповні та недостовірні дані про корпоративні права держави у статутному капіталі НАК “Нафтогаз”. При цьому видатки на зарплати в національній компанії необгрунтовано зростають.

Це призвело до несвоєчасного або відсутнього затвердження фінансових звітів та планів: протягом одинадцяти місяців 2016 року, майже семи місяців 2017 року та увесь 2018 рік компанія “Нафтогаз” функціонувала і здійснювала видатки у ручному режимі та на власний розсуд, резюмують аудитори.

Неналежне планування спричинило щорічне перевищення фактичних витрат “Нафтогазу” над запланованими. Так, фактичні витрати у 2016 році перевищили заплановані на 139,5 млрд грн, а у 2017 році – на 215,5 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua