Трамп позбавляє Індію привілеїв у торговельних відносинах


Трамп позбавляє Індію привілеїв у торговельних відносинах

Президент США Дональд Трамп прийняв рішення позбавити Індію привілеїв у торговельних відносинах зі Штатами в рамках Загальної системи преференцій на користь країн, що розвиваються (Generalized System of Preferences, GSP).

В результаті Індія втратить можливість безмитно експортувати в США близько 2 тис. найменувань товарів.

«Я дійшов висновку, що Індія не представила Сполученим Штатам переконливих доказів того, що буде забезпечувати рівноцінний і адекватний доступ до своїх ринків», – заявив Трамп.

«У зв’язку з цим буде доцільним позбавити Індію статусу країни, що розвивається, яка отримує преференції в рамках GSP, з 5 червня 2019 року», – йдеться в заяві, поширеній Білим домом.

Програму GSP було створено понад 40 років тому – в 1976 році – з метою стимулювання економічного зростання в emerging markets, і дозволяла країнам, що розвиваються, безмитно експортувати певні товари в США.

Уряд Індії назвав «печальним» рішення Трампа, однак заявив про намір зберігати сильні економічні зв’язки з Вашингтоном.

США заявляли про намір позбавити Індію статусу бенефіціара в рамках GSP ще в березні, проте відкладали прийняття цього рішення до завершення парламентських виборів у країні, пише Financial Times.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua