0 800 307 555
0 800 307 555

Ілон Маск очолив рейтинг найбільш високооплачуваних керівників американських компаній


Ілон Маск очолив рейтинг найбільш високооплачуваних керівників американських компаній

Гендиректор Tesla Ілон Маск очолив рейтинг найбільш високооплачуваних керівників американських компаній за версією газети The New York Times.

Про це пише Forbes.

Читайте також: Компанія Маска уклала свій перший комерційний контракт на $48,7 млн

У 2018 році винагорода Маска за роботу в автомобільній компанії склало 2,284 млрд доларів. Це на 4575310% більше, ніж роком раніше.

У 2017 році Маск отримав від компанії близько 50 тисяч доларів і взагалі не увійшов до числа 200 найбільш високооплачуваних керівників.

Як зазначає видання, такої великої винагороди своєму керівнику ще не призначала жодна публічна компанія. Проблема в тому, що поки що ці гроші Маску не належать.

Суму 2,284 млрд доларів практично повністю складають опціони на акції Tesla. На початку минулого року Tesla оновила умови компенсаційного пакета головного виконавчого директора, прив’язавши виплати йому до досягнення ключових показників.

За новими умовами, протягом 10 років Маск не отримуватиме гарантовані виплати за роботу, але зможе розраховувати на отримання опціонів на акції, еквівалентні 1% всіх паперів компанії, що перебувають в обігу.

Винагороду розбито на 12 траншів, для передачі кожного встановлені свої умови. Наприклад, перший транш буде переданий Маску при досягненні компанією капіталізації в 100 млрд доларів і виручки в 20 млрд доларів або прибутку в 1,5 млрд доларів.

Для отримання останнього, 12-го траншу, Маску необхідно домогтися збільшення капіталізації Tesla до 650 млрд доларів. Зараз ринкова капіталізація Tesla становить близько 34 млрд доларів, тобто в 19 разів менше.

Якщо названі цілі не будуть виконані, Маск зовсім залишиться без винагороди. Подібна система винагороди, як пояснювала Tesla, була покликана гарантувати, що бізнесмен продовжить керувати компанією в довгостроковій перспективі, а не переключиться на інші свої проекти, наприклад, SpaceX.

Поки що жоден з опціонів, передбачених компенсаційним пакетом Маска, не було виконано, повідомив представник Tesla авторам рейтингу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua