Через новий Бескидський тунель за рік пройшло 10,5 тис. поїздів


Через новий Бескидський тунель за рік пройшло 10,5 тис. поїздів

З червня 2018 року через Бескидський тунель в напрямку західного кордону держави і назад пройшло 10,5 тис. вантажних поїздів загальною кількістю понад 500 тис. вагонів.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на дані “Укрзалізниці”.

Нагадаємо, 24 травня 2019 виповнюється рівно рік відтоді, як УЗ відкрила регулярний рух поїздів через новий двоколійний Бескидський тунель у Карпатах, який з’єднує Україну з країнами Євросоюзу.

Як заявляє УЗ, завдяки збільшенню швидкості руху поїздів (вантажних – до 60 км/год, пасажирських – до 70 км/год) і можливості паралельного пропуску двома шляхами пропускна здатність перегону зросла вдвічі.

“Нинішні показники і тенденція до істотного збільшення вантажних і пасажирських потоків через Бескидський тунель відповідає розрахункам його окупності. З червня 2018 року через новий тунель в напрямку західних кордонів держави і назад пройшло 10,5 тис. вантажних поїздів, у складі яких було 500 тис. вагонів. Вантажообіг в обох напрямках склав майже 2,5 млрд тонно-кілометрів брутто”, – розповів голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов.

Серед вантажів, які прямують через тунель на експорт, переважає українська продукція гірничовидобувної і металургійної промисловості, а також вантажі у контейнерах.

У пасажирському сполученні за рік ділянкою V Критського міжнародного транспортного коридору в обох напрямках пройшло 8,5 тис. пасажирських і приміських поїздів.

У першому кварталі 2019 року середньодобова кількість вантажних поїздів, які прямували через Бескидський тунель перегоном Лавочне-Мукачево, майже на 19% перевищило показник першого кварталу 2018 року.

За прогнозами УЗ, проект окупиться до 2042 року. При цьому враховуються не тільки доходи від вантажних і пасажирських перевезень, а також зменшення експлуатаційних витрат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua