Чурій про рішення по ПриватБанку: матимемо величезну дірку в активах


Чурій про рішення по ПриватБанку: матимемо величезну дірку в активах

Практична реалізація рішення апеляційного суду про скасування націоналізації ПриватБанку призведе до скасування відповідних рішень Нацбанку і уряду і повернення банком 155 млрд гривень, внесених державою в капітал.

Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій.

«Ми можемо фантазувати, що може статися в разі негативного рішення апеляційного суду… Капітал ПриватБанку – 147 млрд грн. Якщо відняти 155 млрд грн, матимемо величезну діру в капіталі, точніше, в активах. І Нацбанк знову визнає банк неплатоспроможним», – описав він можливий сценарій.

Чурій вказав, що в такому випадку банк буде переданий Фонду гарантування вкладів фізосіб, який вимагатиме від уряду ОВДП для виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам, а Фонд у свою чергу прийде по їх монетизацію до Нацбанку.

«Будемо мати вплив і на валютний ринок, і на інфляцію», – підкреслив заступник глави НБУ. Він зазначив, що Нацбанк не має права коментувати рішення судів, проте події, що відбуваються, є ризиком для ринку.

Серед інших судових рішень, які ставлять під сумніви здатність Нацбанку відповідати за стабільність гривні та банківської системи, він назвав визнання незаконними перевірок НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua