NASA 2020 року запустить мікроорганізми на сонячну орбіту


NASA 2020 року запустить мікроорганізми на сонячну орбіту

Космічне відомство NASA має намір в 2020 році запустити клітини дріжджових грибків на сонячну орбіту.

Про це повідомляє інтернет-портал Space.com.

Співробітники NASA працюють над космічним апаратом BioSentinel, на борту якого розмістять клітини дріжджових грибків двох типів: один більш стійкий до радіації, а інший – менш.

Апарат масою 14 кілограмів виведуть на навколосонячну орбіту. Запуск за допомогою надважкої ракети-носія Space Launch System збираються виконати вже в 2020 році.

Протягом польоту дослідники будуть аналізувати показники мікроорганізмів і порівнювати їх стан з тими, які перебувають на борту Міжнародної космічної станції, де рівень радіації буде істотно нижчим.

Для чого це?
Вивчення реакції клітин на радіацію дозволить краще зрозуміти можливі ризики для людини при тривалих перельотах в умовах далекого космосу.

“Важливо те, що процес відновлення ДНК у дріжджових грибків багато в чому схожий на такі ж процеси в організмі людини. Результати досліджень на BioSentinel зіграють дуже важливу роль при оцінці наслідків впливу радіації на організми”, – йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua