0 800 307 555
0 800 307 555

Приватбанк відреагував на скорочення депозитів


Приватбанк відреагував на скорочення депозитів

Зі статистики НБУ випливає, що за підсумками І кварталу депозитний портфель Приватбанку скоротився на 3,7 млрд грн (-1,7%), передусім – за рахунок зменшення коштів бізнесу на 4,4 млрд грн (-9,3%).

Фінансовий директор Приватбанку Ганна Самаріна в інтерв’ю для газети “Дзеркало тижня” таким чином прокоментувала депозитну ситуацію у фінустанові:

“Давайте визначимося, що таке відплив у принципі. Якщо штормить ринок і клієнти забирають вклади, — це відплив. Є зниження депозитів контрольоване, чи відплив це? У нашому випадку було два фактори: перший — це ситуативне зростання залишків по середньому та малому бізнесу на кінець року. Є специфіка діяльності компаній, коли вони акумулюють залишки в певний момент, і потім ці залишки йдуть на фінансування діяльності. Другий фактор, який вплинув на зниження депозитів, — депозити в іноземній валюті. Банк прийняв свідоме рішення відходити від валютних залишків у міру можливостей, тому що кредитуємо ми в національній валюті. Попиту як такого в наших клієнтів немає, відповідно, і залишки у валюті нарощувати нам сенсу немає. Український ринок кредитування більше орієнтований на гривню. Валютні кредити — це швидше ексклюзив для експортерів або мультинаціональних компаній. І ось ми свідомо розстаємося з депозитами в іноземній валюті, повільно, але впевнено. Не забуватимемо про відкриту валютну позицію банку”.

Говорячи про порушення відповідного нормативу НБУ, Г. Самаріна зазначила, що “порушуємо та не порушуємо водночас”.

“Чому в банку сформувалася відкрита валютна позиція? Це те, що ми одержали в legacy portfolio. Банк залучав депозити в доларах як дешевші, конвертував ресурс у гривню та видавав гривневі кредити. Такі речі роблять для того, щоб оптимізувати відсотковий результат, але в результаті це завжди закінчується валютним ризиком. Через те, що банк здійснював таку політику відносно валютного балансу, відкрита валютна позиція на момент націоналізації була близько 2,5 мільярда доларів в еквіваленті. Що можна зробити, щоб закрити цю позицію? Купити знову. Зрозуміло, що жоден ринок не витримає одномоментної купівлі 2,5 мільярда доларів. Навіть якщо це робити впродовж року, однаково це виклик для ринку. Відповідно, банк поступово працює над тим, щоб цю позицію закривати, тобто купувати валюту. Як правило, банк не бере участі у прямих купівлях на ринку, а купує валюту у своїх клієнтів у міру того, як у клієнта виникає власна валюта та бажання її продати. Ще одне наше джерело — ритейл, розрахунки клієнтів картою за кордоном, це маленькі суми, але Приватбанку за рахунок обсягу вдається отримати гарний результат.

А тепер згадаймо, що частину нашого портфеля сформовано так званими індексованими ОВДП. Цей інструмент передбачає, що в момент погашення повернення проходитиме в еквіваленті за курсом за місяць до дати виплати. У розрахунку валютної позиції вони розглядаються як, скажімо, контрбаланс короткої позиції. У міру того, як ми продовжимо працювати з цими паперами, норматив також приходитиме в нормальний стан. Валютна позиція має бути відкрита в той бік, у який зростатиме курс. Не вгадав — програв. Але ми й не очікуємо зміцнення курсу гривні до восьми, навпаки, швидше, її повзучу девальвацію. А за такого сценарію ми не чекаємо жодних збитків”, – резюмувала фіндиректор Приватбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua