Корпорація Google профінансувала створення «екологічного Великого брата»


Корпорація Google профінансувала створення «екологічного Великого брата»

Компанія Google в рамках конкурсу Impact Challenge, в ході якого експерти пошукового гіганта відібрали ініціативи, які мають намір використовувати технології ШІ для вирішення проблем планетарного масштабу, виділила грант у розмірі $1,7 млн ​​проекту зі створення глобальної мережі супутникового стеження за роботою теплових електростанцій по всьому світу.

Ідея належить команді вчених з трьох дослідницьких центрів – некомерційного об’єднання WattTime, аналітичного центру Carbon Tracker і Інституту світових ресурсів (World Resources Institute).

Як повідомляється, проект «екологічного Великого брата» передбачає розробку і виведення на орбіту спеціальних супутників, оснащених датчиками дистанційного визначення рівня NO2 та інших шкідливих речовин, інфрачервоними сенсорами, здатними фіксувати виділення тепла при роботі електростанції, і фотокамерами. Апарати будуть невпинно збирати дані про те, в які моменти діяла та чи інша електростанція і яку кількість викидів вона виробила. Аналіз зібраної інформації покладуть на ШІ.

Як зазначає ресурс Gizmodo, у команди Carbon Tracker вже є досвід «супутникового шпигунства» за роботою ТЕС в Китаї: інженерам лондонської екоорганізації раніше вдалося викрити китайські енергокомпанії в експлуатації об’єктів, які нібито були закриті, а також довести перевищення нормативів викидів. Примітно, що мова йшла в тому числі про стратегічні об’єкти, куди екоактивістів не підпустить б і близько. Тепер активісти сподіваються поставити на олівець весь світ.

Відомості, зібрані в рамках ініціативи, дослідники мають намір викладати у відкритий доступ в режимі реального часу. Передбачається, що ними зацікавляться фахівці з найрізноманітніших сфер – в тому числі політики, екологи та економісти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua