Оплата відсотків за "токсичним" портфелем Приватбанку в 2018 р. впала до 13% - CFO


Оплата відсотків за "токсичним" портфелем Приватбанку в 2018 р. впала до 13% - CFO

Рівень обслуговування “токсичного” портфелю кредитів ПриватБанку (Київ), виданих пов’язаним з колишніми власниками і топ-менеджментом банку компаніям і особам, в 2018 році впав до 13% з 18,5% в 2017 році, повідомила фінансовий директор банку (CFO) Анна Самаріна.

“За цим токсичним портфелем реальний грошовий потік був 1 млрд грн (1 млрд грн з 9 млрд грн – ІФ), а 8 млрд грн було нараховано і закрито резервами… У 2017 році було нараховано 15 млрд грн, а отримано 2,8 млрд грн”, – сказала вона в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За оцінкою Самаріної, в поточному році обслуговування “токсичного” портфелю кредитів погіршилося.

“У 2019 році воно точно не покращилося, воно навіть погіршилося: сума погашення відсотків знизилася в кінці минулого року і на сьогодні залишається на тому ж рівні”, – констатувала фінансовий директор.

Раніше в річному звіті ПриватБанк повідомив, що “токсичний” портфель за минулий рік зріс з 185,58 млрд грн до 212,8 млрд грн, а збитки резервування за ним – з 181,89 млрд грн майже до 210 млрд грн. Як пояснила Самаріна, реальні доформовані резерви за “токсичним” портфелем в 2018 році склали 5,5 млрд грн, тоді як решта приросту – приріст “на папері” без впливу на прибутки і збитки (P&L) в зв’язку з новими вимогами МСФО9.

“Згідно з МСФО9 ​​банки зобов’язані визнавати повністю нараховані відсотки і тут же під них формувати резерви. Це не впливає на P&L, не має впливу на прибуток… Реальні доформовані резерви за цим портфелем в 2018 році – це 5,5 млрд грн”, – зазначила фіндиректор.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua