Борг РФ перед "Ощадбанком" за Крим збільшився на 16 млн доларів


Борг РФ перед "Ощадбанком" за Крим збільшився на 16 млн доларів

Після винесення рішення Міжнародним арбітражним судом і задоволення позову АТ “Ощадбанк” в Російській Федерації про компенсацію збитків, завданих анексією Криму, борг Росії перед “Ощадбанком” збільшився на 16 млн доларів за рахунок нарахованих відсотків і пені.

Про це повідомила директор Департаменту реструктуризації заборгованості і стягнення “Ощадбанку” Ірина Мудра у відповіді на запит УНН.

“Відповідно до рішення Російська Федерація зобов’язана виплатити компенсацію і нараховані до дати винесення рішення відсотки в розмірі близько 1,3 млрд дол. США та нараховані після винесення рішення відсотки, які станом на 11 травня 2019 року становлять близько 16 млн дол. США”, – зазначила Мудра.

За її словами, зараз “Ощадбанк” здійснює збір і аналіз даних, а також здійснює підготовчі дії для виконання рішення арбітражу. Керівництво банку розглядає три шляхи примусового стягнення коштів – за рахунок державної власності РФ, яка використовується в комерційних цілях; за “заміну кредитора” – в тих відносинах з іноземними контрагентами, де Росія виступає кредитором, банк може просити суд замінити Росію на себе і вимагати від контрагентів Росії сплати боргу саме банку; за рахунок власності державних підприємств, які розташовані на території третіх країн.

Згідно з нормами міжнародного законодавства, рішення міжнародного інвестиційного арбітражного суду в суперечці між “Ощадбанком” і Росією, яке було ухвалено в Парижі (Франція), може бути примусово виконано в значній кількості іноземних держав – близько 154 юрисдикцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Ощадбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua