Яку відповідальність передбачає Закон про українську мову


Яку відповідальність передбачає Закон про українську мову

Парламент ухвалив закон про українську мову, який після підписання президентом України зобов’яже посадових осіб використовувати в роботі державну мову, а громадяни повинні нею володіти і використовувати в сферах публічного спілкування (освіта, наука, культура, телебачення, книгодрукування, електронні інформсистеми, обслуговування, спорт, пошта, юридичні послуги, охорона здоров’я, транспорт, виготовлення реклами, діяльність громадських організацій, партій). Крім того, володіння мовою стане умовою набуття громадянства України.

За словами одного з авторів законопроекту Миколи Княжицького, адміністративна відповідальність буде введена через три роки. За цей час у всіх областях будуть відкриті центри з безкоштовного вивчення української мови. Закон також передбачає використання української мови в армії.

Слід також зазначити, що поправки до ухваленого законопроекту будуть внесені, за словами авторів, протягом декількох днів. Тоді і буде зрозуміла повна відповідальність за порушення норм закону.

У разі порушення норм закону законодавці передбачили систему покарань:

 • Зараз розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян становить 17 гривень.
 • Якщо зафіксовані порушення норм використання української мови державними службовцями, в судочинстві, ВСУ, правоохоронцями – штраф у розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 – 6800 гривень).
 • Порушення в сфері освіти, науки, культури, книговидання, в призначених для користувача інтерфейсів комп’ютерних програмах і веб-сайтах, в сфері інформації для загального ознайомлення, публічних заходів, технічної та проектної документації, реклами, охорони здоров’я, спорту, телекомунікацій і поштового зв’язку, транспорту – від 200 до 300 мінімумів (3400-5100 гривень).
 • Порушення друкованими засобами масової інформації – від 400 до 500 мінімумів (6800-8500 гривень).
 • Інші, ніж визначені частинами першою-третьою цієї статті – штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення – штраф від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-11900 гривень).
 • Повторне невиконання законних вимог уповноваженого із захисту державної мови – штраф на посадових осіб від ста до двохсот (1700-3400 гривень).

Втім, закон гарантує громадянам вільно обирати мову в повсякденному житті.

Українську мову будуть підтримувати на державному рівні. Йдеться про розвиток мови жестів, виконання вимог українського правопису, заміну іншомовних слів на український манер, запобігання вульгаризації і змішування її з іншими мовами, поширення знань про українську мову і її ролі в культурі, популяризації діалектів і говірок і їх збереження, поширення в світі і сприяння в задоволенні мовних потреб закордонних українців.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua