Україна ризикує не отримати другий транш МВФ - експерти


Україна ризикує не отримати другий транш МВФ - експерти

Влада України в травні-червні очікує прибуття місії МВФ, однак конкретні дати досі невідомі.

Представники МВФ мають вирішити: чи надавати Україні другий транш за програмою stand-by.

Іноземні фінансові аналітики вже скептично оцінюють перспективи України на отримання цього траншу. Так, JPMorgan Chase в дослідженні ринків Європи, що розвиваються, висловили сумнів, що МВФ погодиться фінансувати Україну в 2019 році. Аналітики швейцарського фінансового холдингу UBS Group також допускають затримки з програмою Фонду.

У відповідь на таку песимістичну оцінку фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса заперечив: в JPMorgan неправильно оцінили деякі події в Україні.

“У JPMorgan неправильно інтерпретували новину щодо домовленості Кабміну і “Нафтогазу” про ціну на газ. Інвестори боялися, що прийде [до влади] політик-популіст і знизить ціни на газ, і це не буде погоджено з МВФ. Коли вони побачили цю новину, вони так і подумали. Але це не критично важливо, оскільки МВФ погодив таке зниження”, – сказав він.

На думку Фурси, шанси на отримання траншу від МВФ залишаються і надання коштів виглядає цілком реальним.

“Зараз єдине, що по-справжньому заважає, це стаття про незаконне збагачення. Це те рішення Конституційного суду (про скасування відповідальності за незаконне збагачення – Ред.), яке має бути виправлене. Допоки воно не буде виправлене, а для цього необхідне рішення парламенту, доти ми транш не отримаємо”, – припустив експерт.

А фінансовий експерт Олексій Кущ впевнений: травневий транш Україна не отримає, а співпрацю з міжнародною організацією буде поставлено на паузу. В тому числі, і через недотримання вимоги МВФ щодо дефіциту держбюджету.

“Говорити про повне припинення програми поки рано, швидше за все, її буде поставлено ​​на паузу до осені”, – сказав Кущ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВФ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua