Смолій: Україна має шанс безболісно пройти пік виплат за держборгом


Україна, за умови збереження підтримки міжнародних партнерів, має всі шанси безболісно пройти період пікових виплат за зовнішнім державним боргом і зберегти міжнародні резерви на поточному рівні в 20-21 млрд доларів.

Про це повідомили у прес-службі Національного банку України з посиланням на заяву глави НБУ Якова Смолія.

«Головне для центрального банку – виконувати свій мандат із забезпечення цінової та фінансової стабільності. Для цього ми продовжимо працювати з усіма державними інституціями, за підтримки інституційної незалежності НБУ нашими міжнародними партнерами, керуючись принципами прозорості та партнерства», – зазначив Смолій.

За інформацією НБУ, посли країн «Великої сімки» вкотре висловили стурбованість щодо резонансних судових рішень.

Рада директорів МВФ у грудні 2018 року затвердила нову 14-місячну програму stand-by для України обсягом 3,9 млрд доларів, у рамках якої наша країна отримала 1,4 млрд доларів.

До приїзду чергової місії МВФ у травні парламенту потрібно ухвалити закон про «спліт» (відокремлення функцій з регулювання ринків фінпослуг), а уряду – закінчити поділ Державної фіскальної служби. Також предметом переговорів буде підвищення цін на газ для населення на 15%. Згідно з меморандумом з МВФ, Україна взяла на себе зобов’язання підвищити ціни з 1 травня, проте з урахуванням зниження цін на газ на європейському ринку Кабінет міністрів ухвалив рішення знизити ціни.

Крім того, експерти допускають негативний вплив на продовження співпраці з МВФ скасування Конституційним судом України відповідальності за незаконне збагачення і низки судових рішень про скасування націоналізації «ПриватБанку», що було передбачено попередньою програмою з МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua