0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри розходяться в прогнозах облікової ставки


Банкіри розходяться в прогнозах облікової ставки

Банкіри розходяться в прогнозах щодо облікової ставки.

Опитування провело агентство “Інтерфакс-Україна”.

За оцінкою голови правління ПУМБ Сергія Черненка, НБУ в квітні може ухвалити рішення про зниження облікової ставки.

Читайте також: Банки оцінюють перспективи кредитування в Україні позитивно – опитування НБУ

“Рішення НБУ щодо облікової ставки 25 квітня залежатиме від тональності прогнозів щодо впливу монетарної політики на інфляцію. Ми, в ПУМБ, схиляємося більше до того, що має відбутися невелика корекція вниз”, – сказав він.

Як зазначив банкір, поступове зниження інфляції, що спостерігається з 2018 року, формує очікування щодо зниження облікової ставки, проте є досить вагомі стримувальні фактори, серед яких можливе підвищення інфляційних ризиків.

Головний економіст Альфа-Банку Україна Олексій Блінов вважає, що НБУ проводитиме жорстку монетарну політику протягом усього 2019 року.

“За нашими оцінками, реальна облікова ставка перевищила 10% річних, що відповідає дуже жорсткій монетарній політиці та є абсолютним максимумом за всю історію режиму інфляційного таргетування в Україні. З одного боку, ми бачимо можливість невеликого зниження облікової ставки на 50 базисних пунктів найближчим часом. З іншого боку, ми не очікуємо, що номінальну облікову ставку в 2019 році буде опущено нижче 16% річних”, – сказав він.

Водночас, за оцінкою начальника відділу із роботи з інвесторами банку “Кредит Дніпро” Андрія Приходька, зменшувати облікову ставку наразі досить ризиковано.

“У травні Україна має пройти пік платежів за зовнішнім боргом, коли доведеться виплатити за один місяць $2 млрд. У ситуації невизначеності щодо отримання фінансування МВФ внутрішній ринок держпаперів стає головним джерелом залучення фінансування. Для того, щоб активно підтримувати попит на ОВДП, потрібно тримати ставки на привабливому рівні, що безпосередньо прив’язаний до облікової ставки. Розглядати можливість зниження ставки можна буде після отримання траншу МВФ і проходження піку платежів за держборгом”, – сказав він.

Скарбник банку “Форвард” Наталя Шишацька вважає, що НБУ в квітні збереже облікову ставку на рівні 18%

“Думаю, що облікова ставка не зміниться, оскільки немає передумов – курс (гривні) залишається стабільним, ліквідність системи на достатньому рівні”, – сказала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua