0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: ситуація вранці після рішення щодо Привату


Міжбанк: ситуація вранці після рішення щодо Привату

П’ятниця буде дуже напруженим днем на валютному ринку, хоч і зі зниженням загального обсягу операцій. Накладається одночасно багато факторів, які при певному збігу обставин можуть істотно розхитати курс протягом дня. І працюють вони всі різноспрямовано.

1) Завершення періоду основних податкових платежів у клієнтів на тлі вихідних днів в США і більшості країн ЄС. Компанії активно розраховуються за податками з державою, і у них практично не залишається на це вже запасу часу, що стимулює їх до продажу валюти на міжбанку і підтримує гривню. Все б добре, але сьогодні не працюють у повноцінному режимі американські і європейські банки (відзначають страсну п’ятницю), і це змушує багатьох продавців валюти працювати на умовах ТОМ (розрахунки в гривні сьогодні, поставка валюти – на наступний робочий день). Такий режим не дуже популярний у нас на міжбанку, і багато компаній будуть перебувати в певному курсовому цейтноті і будуть змушені погоджуватися на умови продавців. А ось тут можуть бути сюрпризи в зв’язку з тим, що продавці і покупці, природно, по-різному дивляться на формування ціни на валюту. Це збільшить курсові коливання на ринку;

2) ліквідність у банківській системі та п’ятничний ефект. Проти нацвалюти зіграє зростання коррахунків банків на ранок п’ятниці на 1,6 млрд гривень — до 54,55 млрд на тлі невеликого зниження ділової активності перед вихідними за тими компаніями, які вже розрахувалися з бюджетом;

3) Діяльність спекулянтів і поведінка Нацбанку. НБУ необхідно максимально активно поповнювати резерви, бо вже в травні необхідно заплатити 2 млрд доларів за зовнішніми боргами. Викуповуючи надлишок долара на міжбанку – регулятор утримує курс на торгах від просідання, що на руку експортерам. Але в ті дні, коли долара не вистачає – НБУ практично не втручається з продажем валюти і дає можливість котируванням підрости. Це психологічно створює в учасників ринку настрій на потенційне зростання валютних котирувань, чим активно користуються спекулянти, граючи “на підвищення”.

4) Пік напруження політичних пристрастей перед другим туром президентських виборів і галас навколо націоналізації ПриватБанку. Обидва фактори опосередковано впливають на настрої ринку, але в цілому поки що гривня тримається добре. Ажіотажу особливого немає, а черг в банк з панікуючими вкладниками теж не спостерігається. Впевнені, що так буде і далі.

Ми прогнозуємо на п’ятницю знижений обсяг торгів в межах 190-240 млн доларів при укладенні до 300 – 370 угод і коридор по долару в межах 26,80 — 26,95 гривень з періодичними спекулятивними спробами розігріти курс.

При появі ситуативного надлишку долара на міжбанку (у що ми сьогодні знову не віримо) — ми побачимо НБУ з інтервенцією з викупу валюти через Matching.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,83 / 26,84
євро – 30,18/ 30,20
російський рубль – 0,419 / 0,420

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua