В Україні спростили перепланування приміщень (інфографіка)


В Україні спростили перепланування приміщень (інфографіка)

Уряд вніс зміни до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, й після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю до експлуатації, й тепер перепланування всіх житлових і нежитлових будівель та приміщень у них (класів СС1, СС2, СС3) можна здійснювати без дозволу Держархбудінспекції (ДАБІ).

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, зміни до переліку були затверджені постановою Кабміну №236 від 20 березня 2019 року й набули чинності 23 березня цього року.

“Це важлива зміна для покращення інвестклімату та дерегуляції галузі, що, у свою чергу, може позитивно відобразитись на позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво»”, – ідеться в повідомленні.

За його словами, 23 березня набули чинності зміни до Переліку будробіт, які можна здійснювати без дозволу ДАБІ, та після виконання яких об’єкт не підлягає введенню в експлуатацію. Коли Мінрегіон 2 роки тому розробив цей Перелік, що значно спростило влаштування засобів доступності, зокрема, пандусів, заміну блоків вікон, дверей і так далі.

“Минулого року ми ініціювали розширення цього переліку для спрощення ведення діяльності у будівництві, а також покращення інвестклімату та дерегуляції галузі. Зокрема, в перелік було включено роботи з перепланування житлових і нежитлових будівель та приміщень в них (без втручання в несучі конструкції), які відносяться до об’єктів СС2 і СС3”, – повідомляє Парцхаладзе.

Раніше це було можливо тільки для об’єктів СС1.

Тепер за спрощеною процедурою це можна робити по всім житловим і нежитловим об’єктам:

  • перепланування/переоснащення (без втручання в огороджувальні та несучі конструкції) торговельних залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів;
  • інших об’єктів, що за класом наслідків належать до СС2 та СС3.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua