Morgan Stanley чекає на посилення волатильності на ринках


Morgan Stanley чекає на посилення волатильності на ринках

Історично низька волатильність на світових ринках може незабаром завершитися через низьку ліквідність в поєднанні з великою безпечністю ринків.

Про це заявили в Morgan Stanley, передає Bloomberg.

Читайте також: Аналітики Morgan Stanley підрахували, якого курсу долара чекати в Україні до кінця року

Коливання цін на ринках валют, облігацій та інших класів активів знизилися на тлі “голубиного” розвороту центробанків світу, збільшення економічних стимулів у Китаї і ослаблення торгової напруженості.

Індекс волатильності Cboe з початку року впав більш ніж на 50% і закрився минулого тижня на мінімальній за шість місяців позначці.

Індекс MOVE, що складається Bank of America Corp. і відображає волатильність казначейських паперів США, повертається до свого рекордно низького рівня.

“Є ще два фактори, що свідчать не на користь правильності чи стійкості поточних рівнів волатильності”, – сказав стратег зі змішаних активів Ендрю Шитс.

“По-перше, ринкова ліквідність все ще невелика. Друге: я не впевнений, що у своєму знову набутому оптимізмі ринок дійшов до логічних висновків щодо напрямку, в якому рухаються ціни активів”, – сказав він.

Обсяг фінансового ринку за останнє десятиліття зростав швидше, ніж здатність банків абсорбувати ризики, і це може посилити можливий розпродаж, застерігає Шитс.

Безпечність учасників ринку, які пов’язують низьку волатильність з паузою ФРС, також є проблемою, і великі коливання цін можуть незабаром піднести сюрприз, сказав він.

“Якщо ФРС збереже “голубиний” настрій, а дані погіршаться, волатильність посилиться. Якщо дані стануть кращими, а центробанки фактично будуть говорити, що не збираються посилювати монетарну політику у світлі поліпшення показників, хіба це не стимулюватиме набагато більший апетит до ризику? І такий сценарій теж буде волатильним”, – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua