0 800 307 555
0 800 307 555

Європарламент затвердив нові правила ринку газу, що стосуються "Північного потоку-2"


Європарламент затвердив нові правила ринку газу, що стосуються "Північного потоку-2"

Європейський парламент затвердив нові правила ринку газу, які будуть поширюватися на трубопроводи з країн, що не входять до складу ЄС, зокрема газопровід “Північний потік-2”.

Як повідомляє “Європейська правда”, відповідне рішення парламентарії ухвалили 465 голосами “за” і 95 голосами “проти”, 68 депутатів утрималися.

Згідно з рішенням, російський “Газпром” повинен буде дотримуватися європейських правил, оскільки до нього буде застосовуватися ухвалена газова директива ЄС.

“Відтепер всі газопроводи з країн, що не входять до ЄС, включаючи “​​Північний потік-2”, повинні будуть дотримуватися правил ЄС про доступ для третіх сторін, розділенні прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.

Це призведе до посилення енергетичної безпеки на нашому континенті. Це завжди було головною метою Європейського парламенту, і я радий, що ми досягли цього”, – прокоментував ухвалене рішення голова комітету з промисловості, досліджень та енергетики, польський євродепутат Єжи Бузек.

“Змінені правила створять більш конкурентоспроможний газовий ринок ЄС, гарантуючи, що власники трубопроводів, що входять на територію ЄС, відокремлені від операторів газопостачання.

Трубопроводи повинні стати доступними для інших операторів, як це вже діє відповідно до правил про внутрішні газопроводи ЄС. Споживачі виграють від більшої конкуренції і, отже, від зниження цін”, – йдеться в повідомленні парламенту щодо ухваленого рішення.

Після офіційного схвалення міністрами ЄС газова директива буде опублікована в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua