670
НБУ дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в українських банках
— Казна та Політика
Національний банк України дозволив відкривати рахунки в українських банках новим суб’єктам фінансового ринку України – юридичним особам-нерезидентам, у тому числі іноземним інвестиційним фондам та компаніям з управління активами, яка діє від імені таких інвестиційних фондів.
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Нацбанк оновив Інструкцію про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів (далі – Інструкція).
Вона зокрема регулює порядок відкриття/закриття банками:
- рахунків клієнтів – резидентів і нерезидентів України (фізичних та юридичних осіб);
- кореспондентських рахунків банків – резидентів та нерезидентів;
- рахунків міжнародних фінансових організацій, а також управителя за договором управління майном.
Спрощення в порядку відкриття рахунків клієнтів, передбачені в Інструкції, позитивно вплинуть на умови ведення бізнесу в Україні завдяки таким новаціям:
- скасування подання клієнтами банків під час відкриття рахунків картки зі зразками підписів – відтепер розпорядження рахунком здійснюватиметься на підставі переліку осіб, які відповідно до законодавства мають на це право, та що не потребує нотаріального посвідчення;
- зміна найменування юридичної особи не передбачає закриття діючих рахунків.
Положення документа не містять також режимів рахунків клієнтів (тобто обмежень стосовно проведення операцій з рахунками), а лише визначають деякі особливості здійснення операцій за рахунками окремих клієнтів.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
Також за темою
Пріоритети та плани бізнесу на 2026 рік
За рік в Україні розміновано понад 12 000 гектарів сільгоспземель
У 2025 році уряд залучив від продажу/обміну ОВДП на аукціонах понад 569 млрд грн
Платформа «Пульс»: що дає її запуск
В Україні офіційно запрацював Defence City
Як зростуть в 2026 році пенсії у військових з інвалідністю
