0 800 307 555
0 800 307 555

В ЄС планують зобов'язати встановлювати на авто "чорні ящики"


В ЄС планують зобов'язати встановлювати на авто "чорні ящики"

З 2022 року в Євросоюзі автовиробників планують зобов’язати встановлювати на машини “чорні ящики”, функцію утримання в смузі та інші системи безпеки.

Європарламент, Евросовет і Єврокомісія вже досягли попередньої угоди в ключових питаннях нововведення, повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Серед іншого легкові автомобілі також буде необхідно обладнати функцією, що попереджає про сонливість або неуважність водія, інтелектуальним помічником підвищення швидкості, а також вищезгаданими доповненнями. Це попередній перелік поліпшень, який планують ще доповнити.

У мікроавтобусах і комерційних авто планують зробити обов’язковими функції розширеного екстреного гальмування, утримання в смузі, а ще поліпшені ремені безпеки.

В автобусах і фурах планують встановити особливі вимоги для поліпшення прямого огляду водіїв. Такий “апгрейд” покликаний зменшити сліпі зони. Крім того, авто планують обладнати датчиками з усіх боків. Вони мають допомогти водіям великогабаритного транспорту краще орієнтуватися в дорожній ситуації, особливо під час поворотів.

В Єврокомісії сподіваються, що подібні заходи допоможуть до 2038 року уникнути щонайменше 140 тис. тяжких травм і врятувати понад 25 тис. життів, що наблизить ЄС до довгострокової мети – нульової смертності на дорогах. Надалі узгоджений регламент надійде на голосування в Європарламент, а потім – на затвердження в Єврораду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua