Суд відмовився повернути "Укртелеком" Ахметова в держвласність


Суд відмовився повернути "Укртелеком" Ахметова в держвласність

Фонд держмайна не домігся в Апеляційному суді повернення “Укртелекому” у державну власність.

Про це повідомляє Finbalance.

26 лютого Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Фонду держмайна та залишив без змін рішення Господарського суду м. Києва від 07.11.2018 (у справі №910/7708/17), яким Фонду держмайна було відмовлено в задоволенні позову до ТОВЄСУ” (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій “Укртелекому” і стягнення 81,9 млн дол пені (за прострочення виконання зобов’язання щодо внесення інвестицій).

Свої позовні вимоги Фонд держмайна обґрунтовував тим, що ТОВЄСУ” неналежним чином виконує зобов’язання, взяті під час приватизації “Укртелекому” в 2011 році: компанія не внесла інвестицій в певному розмірі, не створила і не передала в держвласність телекомунікаційну мережу спецпризначення.

ТОВЄСУ”, зокрема, констатував, що внесення інвестицій у розмірі 450 млн дол не було фіксованою умовою конкурсу з приватизації “Укртелекому”, і наводилося лише як “план”, а не зобов’язання ТОВЄСУ.

У рамках цієї справи суди першої та апеляційної інстанції у жовтні-грудні 2017 задовольнили позов Фонду держмайна, однак Верховний Суд скасував відповідне рішення в липні 2018 і передав справу на новий розгляд у київський Госпсуд.

Рішенням від 07.11.2018 Госпсуд також відмовився задовольнити зустрічний позов ТОВЄСУ” про визнання припиненим зобов’язання з безоплатної передачі мережі спецпризначення. Північний апеляційний госпсуд постановою від 26.02.2019 залишив без змін рішення суду першої інстанції в цій частині.

Фонд держмайна продав 92,79% акцій “Укртелекому” в 2011 році за 10,6 млрд грн. Фінансування відповідної операції сприяв у т. ч. випуск облігацій ТОВЄСУ” на 4,6 млрд грн, більшість з яких (на 4 млрд грн) були викуплені Ощадбанком і Укрексімбанком. Відповідні папери повинні бути погашені в березні 2017 року, чого, однак, не сталося (тобто був допущений дефолт).

Зараз держбанки намагаються стягнути відповідні кошти з ТОВЄСУ”.

Зараз кінцевим бенефіціаром ТОВЄСУ” є Рінат Ахметов. Водночас оточення Дмитра Фірташа в судах намагається стягнути з Р. Ахметова 760 млн доларів, недоплачених за куплений у 2013 році “Укртелеком”, а також 60 млн доларів нарахованих за кілька років відсотків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua