Вартість оренди с/г землі може зрости уп'ятеро - Порошенко


Вартість оренди с/г землі може зрости уп'ятеро - Порошенко

Вартість оренди сільськогосподарських земель може збільшитися в п’ять разів.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко.

Читайте також: Агроекспортери забезпечують майже 40% всіх валютних надходжень України – прем’єр

“Нам потрібно підняти рівень орендної плати за землю, щоб підвищувати рівень життя на селі. Держава починає здавати свої землі в оренду іноді вдвічі дорожче, ніж приватний власник. Ми повинні поширити ці стандарти на землі, які належать селянам. Тільки відкриті аукціони з єдиними стартовими умовами можуть скасувати диктат великих орендарів. Внаслідок правильних реформ ми можемо збільшити вартість оренди землі в п’ять разів”, – сказав Президент під час зустрічі зі студентами та професорсько-викладацьким складом Національного університету біоресурсів і природокористування України в Києві.

За його словами, середня ставка оренди с/г земель за кілька років зросла з 3% до 10% грошової оцінки землі, проте все ще є занадто низькою.

“В середньому сьогодні вартість оренди – EUR52 за 1 га, який здають в оренду пайовики. Це нереалістичний показник ціни оренди на землю. У нас EUR52, а в Литві, де земля гірша – EUR81”, – зазначив П. Порошенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua