Україна пропонує свої підземні сховища для зберігання газу європейських країн


Україна пропонує свої підземні сховища для зберігання газу європейських країн

АТ “Укртрансгаз” пропонує європейським постачальникам газу скористатись вільними потужностями українських підземних газових сховищ і створити необхідні додаткові запаси газу у газосховищах.

Про це інформує прес-служба УТГ.

“Зараз Україна може запропонувати європейським замовникам близько 12 млрд кубометрів обсягу зберігання, а максимальна добова потужність відбору з ПСГ може сягнути до 260 млн кубометрів”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, послугами ПСГ пропонують скористатися Угорщині, яка отримує дві третини газу через українську газотранспортну систему. Аналогічні послуги та потужності українська сторона готова запропонувати постачальникам з інших країн центральної та східної Європи.

“Угорщина щороку споживає понад 10 млрд кубометрів природного газу. Наразі така потреба більш ніж на дві третини забезпечується російським газом, що поступає до Угорщини через українську ГТС, близько 20% – внутрішнє видобування, а решта – імпортується з Австрії. Для покриття пікового споживання угорських споживачів використовуються потужності підземних газосховищ Угорщини загальною ємністю до 6 млрд кубометрів”, – зазначили у компанії та зауважили, що близько 60% російського газу, який надходить до австрійського газового хабу в Баумгартені, також транспортується через українську ГТС.

Укртрансгаз наголошує, що якщо Росія припинить транзит газу територією України до країн ЄС після 1 січня 2020 року, використання потужностей української ГТС дозволить значно знизити ризики настання надзвичайної ситуації у газотранспортній системі Угорщини.

“Технічні можливості експорту газу до Угорщини дорівнюють 68 млн кубометрів на добу, що в чотири рази перевищує продуктивність газотранспортного коридору з Австрії до Угорщини (лише 15 млн кубометрів на добу)”, – розповіли у компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua