Міжбанк: гривню лихоманить


Міжбанк: гривню лихоманить

У п’ятницю суєта на валютному ринку продовжиться, а ось статистика торгів знизиться. Причина – ефект закінчення тижня і традиційне падіння ділової активності перед вихідними. Тому ми прогнозуємо обсяг п’ятничних операцій в сумі до 360-400 млн доларів при укладенні до 450-520 угод.

По курсу ж ситуація залишиться досить напруженою. Масовані скупки валюти останніх днів Укрзалізницею під погашення своїх зовнішніх боргів призвели до істотного перевищення попиту над пропозицією і стрибка котирувань. НБУ намагався погасити ці злети котирувань своїми інтервенціями з продажу долара і витратив на це за нашими розрахунками вже не менше 85-100 млн доларів, але особливого ефекту поки не досяг – курс продовжував зростати до вчорашнього вечора. Це швидко підхоплював готівковий ринок. який також активно почав зростати з метою в 27-27,10 гривень до п’ятниці. І це йому вдалося. На ранок сьогоднішнього дня більшість обмінників ставить продаж долара вище 27 гривень.

Валютний ринок явно розігрітий і боротьба курсових інтересів найбільших гравців сьогодні продовжиться. Крім готівкового ринку проти гривні сьогодні працює і зростання ліквідності в системі. Коррахунки банків на ранок 15 березня зросли на 3,4 млрд гривень – до 57,2 млрд і це дає ресурс спекулянтам для розгойдування курсу протягом дня.

На користь гривні грають два істотні фактори – наближення періоду бюджетних платежів (початок наступного тижня) і закриття Укрзалізницею своїх потреб у валюті (вчора погасила зовнішні зобов’язання), що знизить потребу в валюті на міжбанку і дає шанс гривні потіснити долар, якщо знову не буде сюрпризів. А вони, схоже, не виключені, бо є ще ціла група великих клієнтів, яким в березні знадобиться валюта для погашення своїх зовнішніх боргів. І саме вони можуть знову почати підривати ринок.

Як і вчора – поведінку ключових гравців міжбанку і їхні курсові завдання сформують сьогодні остаточний тренд по курсу.

Ми прогнозуємо на п’ятницю зниження обсягів операцій при збереженні суттєвої волатильності по курсу і широкий коридор по долару в межах 26,80-27,10 гривень з повною залежністю котирувань від дій і завдань найбільших гравців, а також поведінки НБУ.

Котирування готівкового валютного ринку: На готівковому ринку поки цінники ростуть, а спред залишається широким, що говорить про збільшені валютні ризики.

Курс долара в банках на 10 ранку: купівля 26,70- 26,97 і продаж 27,00-27,20 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,80-27,02 гривень і продаж 27,03-27,15 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,87 / 26,82
євро – 30,36 / 30,41
російський рубль – 0,410 / 0,411

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua