Shell збирається до початку 2030-х стати найбільшим постачальником електроенергії в світі


Shell збирається до початку 2030-х стати найбільшим постачальником електроенергії в світі

Royal Dutch Shell Plc планує за 12-15 років стати найбільшим постачальником електроенергії у світі, для чого буде інвестувати до $2 млрд на рік в підрозділ нової енергетики.

Про це заявив директор цього підрозділу Мартен Ветселар в інтерв’ю Bloomberg TV.

“Ми вважаємо, що на початку 2030-х років зможемо стати найбільшою компанією світу в сфері генерації електричної енергії, – сказав він. – Електроенергетика цікавить нас не тому, що нам подобається те, що відбувалося в останні 20 років; ми зацікавлені в ній, оскільки вважаємо, що нам сподобається те, що буде відбуватися в наступні 20 років”.

Зараз Shell – друга нафтовидобувна компанія світу з ринкової капіталізації.

У сфері енергогенерації Shell розраховує на прибутковість вкладень від 8% до 12% на рік, зазначив М. Ветселар.

Поки що Shell придбала британського постачальника електроенергії First Utility, оператора систем підзарядки електромобілів NewMotion і частку в американській компанії Silicon Ranch Corp., що спеціалізується на сонячній енергетиці. Крім того, зараз обговорюється ще низка угод, в тому числі купівля нідерландської Eneco.

Разом з тим аналітики відзначають, що плани Shell вимагатимуть істотного перегляду стратегії, додаткових інвестицій і нових злиттів і поглинань у сфері виробництва та транспортування електроенергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua